VDoc

Вірусні атаки в Україні

Влітку 2017 року всю Україну сколихнуло атаки вірусу Петя, який згодом став відомий як Not.Petya, оскільки був схожий на вірус Петя, але мав дещо інший характер. Як завжди, Україна не була готова до таких атак. І всі мобільні оператори, великі банки, великі інтернет-магазини і підприємства «заклали» від вірусу.

Судіть самі за масштабами трагедії: Kievstar, lifecell, Vodafone Україна, Фармак, Борис, Shell, WOG, Klo, Цитрус, Ощадбанк, Фокстрот, Novus, Fozzy, Епіцентр, Nova Post, ТНК, Кабмін, GP Документ, Радіо Люкс, Радіо Максимум, Кореспондент, Інтер, Укрпоста, близько 30 банків, Укрзалізниця, Аеропорт Бориспіль, Київський метрополітен, Київський метрополітен,

Постраждалі підприємства фактично призупинили свою діяльність на кілька тижнів, а деякі досі не змогли відновити дані після такої атаки. Багато інформації було втрачено і не може бути відновлено.

Якщо бази даних в компаніях були якимось чином заархівовані, неструктуровані дані в Word, Excel і т.д. формати були на комп'ютерах користувачів або мережевих ресурсах, і їх резервне копіювання не було зроблено ні через обсяг даних, і тому, що адміністратори не знали, що потрібно архівувати. Наслідки цих втрат будуть «очищені» на довгі роки вперед.

Що може знищити інформацію

Коли користувачі думають про причини втрати інформації, у них зазвичай є одна причина: віруси. Насправді, є багато причин, які могли б призвести до знищення інформації. Я б розділив їх на групи факторів, але, думаю, такий список не буде повним, тому що скільки не перераховують, завжди буде фактор, який забутий.

Отже, причини втрати інформації:

 • Вірусів
 • трояни, бекдори, кейлогери та інші шкідливі програми. (Цей тип програми не зовсім вірус. Вони можуть «не породжувати» свої тіла, а виконувати необхідну функцію для розробника, таку як крадіжка паролів, перехоплення кліків клавіатури, надання віддаленого доступу до даних тощо);
 • квакери (багато журналістів плутають квакерів і хакерів. Хакери – просунуті програмісти, квакери – це ті, хто займається хакерськими системами для отримання прибутку або шкоди);
 • Помилки користувача (випадково видалені, випадково переформатовані, випадково замінені і т.д.);
 • Працівники (кадрові акції);
 • Відмова обладнання
 • пожежі, повені, стихійні лиха;
 • рейдерські захоплення, свавілля чиновників і правоохоронців;
 • крадіжка техніки.

Як бачите, причин, які можуть призвести до втрати інформації, дуже багато. А щоб захиститися від цих причин, бажано зберігати інформацію, поширену, щоб запобігти її знищенню вірусами, людьми, програмами, збоями навколишнього середовища і апаратного забезпечення.

Хто не захищає інформацію, той рано чи пізно її втрачає. А втрата інформації може призвести до банкрутства або закриття підприємства.

Збиток від вірусу Петя в 2017 році

Вірус Petya в 2017 році завдав збитків в 60 країнах на суму понад $6 млрд. Збиток величезний, але, як зазначалося вище, якби не було однієї причини, то була б інша.

Компанії не хочуть витрачати гроші на захист інформації (і відносно невеликі), але готові платити будь-які кошти, коли дані будуть втрачені.

Як VDoc® зберігає інформацію від вірусу Petya

Як зазначалося вище, необхідно поширювати її географічно, щоб захистити інформацію, прибрати можливість знищення інформації вірусами, програмами і користувачами, а також провести ефективне резервне копіювання.

У VDoc користувачі та зловмисне програмне забезпечення не мають права видаляти інформацію. Вони можуть тільки позначити інформацію про видалення, але сама інформація завжди залишиться.

Програми і користувачі не мають прямого доступу до файлів на сервері, вони працюють через браузер, отримуючи і завантажуючи там інформацію. В результаті серверна програма не зможе нічого знищити від користувача, і користувач не зможе нічого знищити на сервері.

Для розповсюдження інформації можна скористатися послугою VDoc або інсталювати частину програмного забезпечення на віддаленому сервері. Під час зміни файлу інформація зберігається на комп'ютері користувача, а не змінюється безпосередньо на сервері. І зберігається користувачем на сервері тільки тоді, коли буде виконана остаточна версія правок. Кожен файл в історії змін – це завершена версія змін документа.

Завдяки спеціально розробленій ієрархії збереження файлів адміністратори можуть зберігати не всі файли, які знаходяться в магазині, а лише зміни, внесені в систему з останньої резервної копії. Час копіювання інформації та обсяг переданих даних зменшується. Нарешті, адміністратори можуть своєчасно зберігати інформацію в системі резервного копіювання.

Презентація про VDoc®

Обмеження VDoc®

Система VDoc практично не має обмежень, вона ідеально масштабується для проекту будь-якого розміру.

Однак існують деякі обмеження, які існують на практиці і більше пов'язані з обмеженнями сторонніх програмних рішень, ніж сама система VDoc.
При роботі через браузер користувачі мають обмеження на кількість інформації, що передається протягом 1 разу. Цей том у всіх сучасних браузерах становить 4GB. Тобто, ви можете завантажити обсяг файлів або розмір файлу тільки до 4 ГБ.

На жаль, розробники браузера ще не зафіксували цей незручний фактор у своїй роботі. Хоча коментарі в системах контролю побажань були зроблені неодноразово і були там вже багато років.

Обсяг інформації, що обробляється системою, практично необмежений і в основному залежить від фізичних томів на ваших серверах і пропускної здатності підключених ліній.

Відомості про резервне копіювання у VDoc®

У VDoc всі нові дані, записані, поширюються на дисках відповідно до часової ієрархії вставки інформації. Файли даних зберігаються у форматі: Проект (кореневий каталог)/Рік/Місяць/День. Таким чином, ви можете зберігати інформацію лише протягом необхідного періоду, а не архівувати всі системні дані.

Колективна робота з файлами в системі VDoc®

Система виправляє, коли користувач бере файл "для роботи". Учасники процесу завжди бачать, хто змінює інформацію і коли файл був прийнятий в роботу. Використовуючи систему реєстрації файлів, ви будете рідше "конфліктувати" навіть для файлів, які не залучають кількох користувачів, які змінюють інформацію одночасно.

Історія змін даних

Усі зміни завершуються та завантажуються користувачами після завершення певного етапу роботи над файлом. Усі зміни файлів різними користувачами зберігаються системою протягом невизначеного періоду часу.

Єдині стандарти зберігання даних

Зберігаючи інформацію в одній базі даних, користувачі звикати до єдиної ієрархії документів. Вони починають працювати командою з неструктурованими даними. Єдині стандарти зберігання даних покращують ефективність користувачів і розуміння структури різними зацікавленими сторонами.

Масштабованість системи VDoc® та системи Корпорації 2

Система VDoc призначена для середніх і великих підприємств, але також може використовуватися малими компаніями. Система добре справляється як з невеликою кількістю користувачів – 10-50, так і з великою кількістю тисяч або десятків тисяч користувачів. Нижче наведені функціональні завдання, які охоплюються системою, в порівнянні з іншими способами зберігання інформації, яка найчастіше використовується на ринку.

Як перейти на VDoc®

Читаючи цю статтю, чи було у вас бажання захистити корпоративні документи? Потім вирішіть для себе, в якому режимі ви хочете зберегти інформацію:

 • У «хмарі» (у розробника або партнерів на сервері);
 • на своїх серверах.

Визначте кількість користувачів, які працюють з інформацією та її обсягом. А також з частотою зміни документа і обсягом доданої інформації.

Хмарне сховище (VDoc Service) є найдешевшим варіантом. При цьому розробник бере на себе всі питання сервісу (сервер, інтернет на сервері, налаштування і оновлення системи, надання необхідного обсягу програмного забезпечення).

Щоб почати роботу в цьому режимі, надішліть електронний лист електронною поштою: rs@corp2.net з додатком VDoc, вказавши кількість користувачів і обсяг місця для зберігання вашого проекту. Забудовник виставить рахунок за перший місяць роботи. Після оплати протягом 1 дня система запущена для вашого використання. Ви також можете замовити та оплатити послугу VDoc безпосередньо на сайті.

Програмний продукт VDoc є найкращим варіантом для середніх і великих підприємств, які мають власну IT-інфраструктуру. При цьому використання програмного продукту не має часові обмеження. Крім того, програмне забезпечення інстальовано на вашому апаратному забезпеченні, і розробник не має доступу як до програмного забезпечення на ваших серверах, так і до інформації на них.

Купуючи програмне забезпечення як продукт, розробник надає оновлення та технічну підтримку програмному забезпеченню VDoc протягом 1 року.

Щоб купити VDoc, потрібно зробити заявку на електронну пошту: rs@corp2.net купити програмний продукт VDoc з кількістю ліцензій, необхідних для роботи вашого проекту. Бажано вказати запланований обсяг інформації і навантаження, яке буде при його використанні. Ви також можете зробити покупку онлайн через сайт.

Про розробника VDoc®

It-бізнес бренду K2® має 25-річну історію і почався в 1990-х. В останні кілька років фокус K2® зосереджений на розробці веб-додатків (додатки RIA), розробці 1С, 3D візуалізації та 3D анімації.

Зараз основні напрямки діяльності бренду К2® представлені на сайтах:

Інтерв'ю директора K2R® радіо Європа Плюс

Leave a Reply

Your email address will not be published.